AKTUĀLI

2023. gada oktobris- 2024. gada marts 

    Jo dienas, jo laiks skrien ātrāk; pavisam vairs nesanāk piesēsties pie sīkajiem rakstu darbiņiem.

Gribam vien pačukstēt, ka joprojām esam dzīvākas par dzīvu, dziedam, dejojam, spēlējam, smejamies, rotaļājamies, iemiesojamies no tēla tēlā un dodamies ciemos pie tiem, kas mūs gaida. 

Bučas tiem gaidošajiem un uz drīzu tikšanos! 

      

 

  

 

 

 

2022.gada. novembris- 2023. gada janvāris 

      Negaidīti strauji atskrējušais rudens ātri vien izgaisinājis ilūzijas par mūžīgu vasaru un atgādinājis, ka Ziemassvētki nudien nav aiz kalniem. Gaidīsim zvanus no visiem, kas Ziemas pasākumos gribēs mūs redzēt pie sevis ciemos. Ziemassvētku vecītis, "Lāstekas jociņi", ''Nākat iekšā, Ziemassvētki", "Nu kas par dieniņu", Lielo egļu iedegšanas komanda un Senioru pasākumu komanda jau cītīgi slauka putekļus no kamanām un purina ziemīgos tērpus. 

Uz drīzu tikšanos! 

    

 

2021. gada 21. septembrī

​                               Mīļie draugi, kolēģi, domubiedri! 

​     Par spīti trakajam laikam, par spīti nežēlīgi apnikušajam kovidķēmam un visam, kas ar to saistīts, esam dzīvi, moži, azartiski, smejoši un gatavi gan Lielo egļu iedegšanai, gan visiem citiem ziemīgajiem priekiem un saietiem. 

​     Vēlam veselību un prieku un uz tikšanos vēl šajā pašā gadā!

Jūsu Pārsteiguma tēli    

 

 

2020.gada septembris- decembris 

Kovids metas pakausi kasīt-  

Varbūt labāk sēnes lasīt?

Diemžēl nav tas manā varā

Tikt ar latviešiem šiem galā.

     Grauzīsim burkānus, kāpostus, kāļus, bietes, skraidīsim pa mežu, dzersim D vitamīnu, dziedāsim dušā, dancosim pļavā, smiesimies par lielām un mazām lietām un būsim veseli veseli veseli!!!!!!!

Uz tikšanos kādā lustīgā rudens jeb ziemas pasākumā!  

 

2020.gada janvāris- marts 

                           Veselīgu, priekpilnu un azartisku ikkatru mīļu dieniņu!

            Lai mums visiem kopīgi daudzi jo daudzi smieklu un pārsteigumu pilni mirkļi! 

                   

 

2019. gada oktobris- decembris

       Vēl Mārtiņi un šādas tādas rudenīgas ballītes gan bērniem, gan senioriem un tad jau klāt tas karstais Ziemassvētku laiks, kuram arī esam pilnībā gatavi. Jūs droši vien arī, vai ne? Nu tad ēdam visi burkānus, kāpostus, kāļus, bietes, selerijas, ābolus un citronus, lai visi vīrusi un sievusi turētos no mums pa lielu lielu gabalu un nekādā veidā neiejauktos gaidāmajā krāšņajā karuselī!!! 

                                                            

     

2019. gada maijs- septembris

       Baudām sauli un pasauli gan strādājot (braucot, spēlējot, dziedot, dejojot, ejot rotaļās), gan atpūšoties (staigājot, peldot, ogojot, sēņojot, lasot, mīļojot), gan meklējot jaunus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus un pieredzes, gan mācoties un trenējoties. Tas viss ir viens milzīgs bezgalīgs prieks, ko novēlam arī Jums.  

2019. gada aprīlis

       Arī mēs paši tāpat kā mūsu mazie un lielie skatītāji tik ļoti esam iemīļojuši Lāsteku ar visiem viņas jociņiem, ka nolēmām stafeti uz vasaras laika periodu ielikt lillīgās puķes Hiacintes rokās, lai neparastie jociņi un spēlītes turpinātu aizraut mūsu skatītājus arī tad, kad ārā viss plauks, zaļos un ziedēs.

                                                                 

Vairāk par to varat lasīt sadaļā "Piedāvājumi. Izrādes bērniem"  

       Savukārt, Vinnija un Minnija ar visu savu komandu- Vārnu, Zilo Govi, Lauvu, Rukšmeiteni un pārējiem nopurinājušas no pleciem ziemā sakrājušos putekļus un jau uzsākušas savu šī gada braucienu sēriju.

      Arī desu fabrika no izrādes "Kas par desām" atsākusi visplašākā sortimenta desu ražožanu un medus kūka no izrādes "Medus rausis" nav zaudējusi ne nieka no sava aromāta.

      Un izrādē "Hūū, svētki izglābti!" Beķeris joprojām cep milzīgus kliņģerus, bet Lapsa dara to, kas nu viņas viltīgajai, zaglīgajai dabai piederas.

Lai mums visiem burvīgs pavasaris- vēl burvīgāks un pavasarīgāks nekā visi burvīgie un pavasarīgie agrākie pavasari!

 

 

2019. gada februāris, marts

       Kamēr ziema mētājas šurp un turp, nesaprazdama, vai uzmest vēl kādu kārtīgu salu, jeb pamazām kārtoties promiešanai, mēs mētājamies ar jaunām idejām, melodijām, horeogrāfijām, scenārijiem, skicēm, meklējot "odziņas", lai, gada aktīvākajos periodos visus spēkus varētu veltīt tikai un vienīgi tikšanās reizēm ar mazajiem un lielajiem skatītājiem. Un, protams, protams- slēpojam, slidojam, snovojam, spēlējam,  dancojam, skraidām pa teātriem un kocertiem, ko novēlam arī visiem Jums.       

2019. gada 4. janvārī

         ...Nu tad ar mūsu palīdzību un Cūciņas atbalstu lai tas Jaunais rullē!!!

                                                                     

 

2018. gada 17. decembris

        Priecīgus, gaismas un brīnumu pilnus svētkus! Labu, bagātu nākamo gadu un lai mums priekšā daudz pasakainu un neaizmirstamu tikšanos! Lai viss labais izdodas!

Jūsu Pārsteiguma tēli 

 

2018. gada oktobris, novembris, decembris 

Mūsu jaunie piedāvājumi ziemas sezonai (visas balsis dzīvajā izpildījumā):

         

ANOTĀCIJAS SADAĻĀ "PIEDĀVĀJUMI".

                 

 

2018. gada 1. septembris

Mīļi jo mīļi- lācīgi, kaķīgi, goviski, suniski, lapsīgi, ruksīgi. vārnīgi, mizgrauziski un dažādi citādi sveicieni un apskāvieni skolniekiem un skolotājiem, mammām un tētiem, vecmāmiņām un vectētiņiem, mazajiem brāļiem un māsām un visām citām iesaistītajām personām, jaunu skolas gadu uzsākot. Visas šīs dienas būsim ar Jums un, protams, protams, arī turpmāk- vienmēr, kad mūs gaidīsit. Bučas un reizē ar darbiņiem turpināsim baudīt vasaru- slepus noskatīties, kā krauklis čiepj dārzā ābolus, sīļi mūsu mazā ozoliņa zīles un sēņot, sēņot un atkal sēņot!  

2018. gada jūlijs, augusts

Ak šī burvīgā burvīgā burvīgā vasara! Pilna saules, siltuma un prieka! Arī darbiņa, protams! Ar milzīgu azartu no mūsu puses un ne mazāku atsaucību no skatītāju puses tautiņās aizgājusi interaktīvā izrāde "Nu kas par dieniņu!". Turpināsim spēlēt to arī septembrī, oktobrī un novembrī (protams, pamīšus ar citām savām izrādēm, jo Jūsu vēlmes taču ir tik dažādas) un vienlaicīgi sāksim darbu pie jauna Lielās egles iedegšanas šova, kā arī jaunas Ziemassvētku izrādes iestudējumiem. Scenāriji jau nepacietīgi "dīžājas" plauktā.

         

 

2018. gada jūnijs

AI, JĀNĪTI DIEVA DĒLS,

TAVU PLATU CEPURĪTI;

APAKŠ TAVAS CEPURĪTES

VISA PLAŠA PASAULĪTE.

                      LĪGOSIM! LĪGOSIM! NAV VAIRS TĀLU JĀŅA DIENA...

                      ŠĪ DIENIŅA, RĪTDIENIŅA; DRĪZ JAU PATI JĀŅA DIENA.  

PRIECĪGUS JĀŅUS! PRIECĪGUS JĀŅUS! PRIECĪGUS JĀŅUS!

 

2018. gada maijs 

      Svētki seko svētkiem un, kā allaž, dodamies turp, kur mūs gaida. Bet pārējā laikā mēģinām, mēģinām un atkal mēģinām, lai jaunā izrāde "Nu kas par dieniņu" iegūtu to dzirkstīgumu, ko tai esam iecerējuši.

2018. gada aprīlis 

      Lielā diena aiz muguras, pavasaris klāt, putniņi dzied un mēs cenšamies ieraut drusku gaisa pēc saspringtajiem darba cēlieniem, lai ar jaunu azartu mestos iekšā vasaras sezonā un jaunajos izaicinājumos. Jo vairāk augam, jo prasības pašiem pret sevi kļūst lielākas un lielākas; tāpēc dienas it bieži ir pārāk īsas, lai visu iespētu un darbiem nākas iestiepties dziļi naktīs. Tomēr ļoti ceram, ka rezultāti priecēs gan mūs, gan Jūs.

                   

      

 

2018. gada marts

       Jaunā pavasara- vasaras- rudens izrāde jau dzīvojas pa mēģinājumu telpām, kamēr tēlu tērpi vēl tikai iegūst savu pēdējo slīpējumu. Pirmizrādi varat gaidīt vasarā.

       Un, tātad,

NU KAS PAR DIENIŅU!

 

 

2018. gada februāris

       Dodam vaļu Mūzām. Tās lidinās un mēs rakstām. Šajā gadā iepriecināsim Jūs un paši sevi ar divām jaunām izrādēm, šovprogrammiņu un jaunām dejām. Ceram, ka visiem būs interesanti.  

2018. gada janvāris

              Smejošu un smieklīgu, prieka pilnu nākamo gadu! Tieši to šai Suņa gadā vēlam gan Jums, gan paši sev.

      Tikai nupat sākam pamazām atgūties no decembrī uzkrājušās komas, bet mapēs jau iegulst neskaitāmas piezīmes ar jaunām idejām un scenārijiem, skapī parādās jauni tērpi un aksesuāri.

Lai mums kopā viss izdodas un uz tikšanos!  

                    

 

2017. gada decembris

     Burvīgais Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klāt. Visos Latvijas novados jau deg lielās egles, ko iedegt palīdzējušas Vaurīcija un Maurīcija, bet abas "ugunsmeitenes" joprojām ir ceļā. Tikmēr Lāsteka aizvada pēdējos mēģinājumus pirms saviem Jociņiem, kas tūlīt pēc Lielajām eglēm turpināsies līdz pašām mēneša beigām. Tātad, sapratīsit, ja apgalvosim, ka pie rakstīšanas vairāk nudien netiksim, un jau tagad teiksim:

   "Prieka un gaišu nojausmu pilnus Ziemassvētkus! Bagātu, radošu un veselīgu Jauno gadu! Lai viss labais izdodas šodien, rīt un vienmēr- mūžīgi!!!!!!!"

Uz tikšanos!                                          

       

 

2017. gada novembris

     Un, tātad, jaunumi ziemai, kas skriešus tuvojas:

1. VAURĪCIJAS UN MJAURĪCIJAS LIELĀS EGLES IEDEGŠANAS ŠOVIŅŠ;

                                         

2. ROTAĻIZRĀDE "LĀSTEKAS JOCIŅI".

              

 

 

2017. gada oktobris

     Dedzīgi gatavojamies ziemas sezonai. Mūsu jaunā izrāde ir izaicinājums mums pašiem; tāpēc jo interesantāk darboties šajā projektā. Un, tātad, atraktīva ziemassvētku rotaļizrāde "Lāstekas jociņi", kas ar savu aizraujošo sižetu, skaistajiem tēliem, daudzveidīgajām rotaļām priecēs bērnus vecumā līdz 12 gadiem, kā arī viņu mammas un tētus, vecmāmiņas un vectētiņus, ienesot ikkatrā sirdī svētku prieku. Tērpu pēdējās detaļas vēl tikai top, tāpēc afišu un kādu bildīti varēsit apskatīt nākamā mēneša sākumā.

Protams, tāpat mūsu ziemas piedāvājumā paliek jau iemīļotās izrādes "Ziemassvētki pie Krustmātes Mūmū" un "Hūū, svētki izglābti!" (ziemassvētku versija), kā arī dažādas rotaļprogrammas ( ar zvēriem, ar košām čigānietēm, ar Princesēm (piem, Elzu un Annu) utt. Varat izvēlēties, kas Jums no tā visa liekas vilinošāks un Jūsu vajadzībām atbilstošāks.

  

 

2017. gada septembris

      Skolnieciņiem un skolniekiem, mammām un tētiem, māsām un brāļiem, vecmāmiņām un vectētiņiem, un visiem citiem mūsu draugiem, kas kaut ko mācās, vēlam lielisku (superīgu) 1. septembri un vēl lieliskāku (superīgāku) visu nākamo mācību gadu. Lai gudrība nāk ar prieku un patikšanu!

     Arī mēs mācāmies un radām- jaunas dziesmas un dejas, rotaļas, izrādes un programmas. Gaidām Jūsu zvanus un vēstules un uz drīzu tikšanos!

  

  

 

2017. gada jūlijs, augusts 

       Jūras svētki, pilsētu svētki, bērnības svētki, visādi citādi svētki un tusiņi- tā izskatās mūsu vasara. Rullē gan mūsu jaunās rotaļprogrammas, gan, protams, kā allaž, - izrādes. Organizējam un vadām, spēlējam un spēlējamies. Un pa vidam cenšamies noķert sauli, vēju un jūras viļņus. 

                              

2017. gada jūnijs

                     Līgojami līgojami; līgo līgo līgo, Jānīt!

                     Nav vairs tālu Jāņa diena; līgo līgo līgo, Jānīt!

                     Šī dieniņa, rītdieniņa; līgo līgo līgo, Jānīt!

                     Drīz jau pati Jāņa diena; līgo līgo līgo, Jānīt!

       Un ja nu Jums gluži liekas, ka ārā joprojām siltumiņa par maz, nāciet droši pie mums; ļausim padzīvoties kāda mūsu zvēra ādā un ticiet droši- jau pēc mirkļa sviedri līs aumaļām.

 

2017. gada maijs

     Nu gan... Maijs, bet ievas knapi saredzamos pumpuros. Varbūt šogad izdosies Jāņos tikt pie ceriņu vainagiem? Salu nu gan vairs nevajadzētu. Hiacinte un Bizbizmārīte reizē ar Lieldienu sniegu nopurinājušas malā savus ziemas apavus. Zvēri arī. Tagad visi ieņēmuši zemo startu trakajam maija svētku birumam. 

     Mūsupēc, nu jau tās ievas var arī vairs nesteigties; šā kā tā nebūs laika iebāzt tajās degunu.

     

 

2017. gada aprīlis

"Bizbizmārīte- Kas Jums visiem ir ar to mājiņas degšanu?! Mana mājiņa nemaz nevar degt- tā ir pilnīgi un absolūti moderna- ugunsdrošāka par ugunsdrošu; varu tur cept, vārīt un pat pirti kurināt.

Hiacinte- Tu tiešām proti cept un vārīt? Tad jau varbūt esi savārījusi zemeņu ķīseli?"

Bizbizmārīte- Kādu ķīseli?! Olas! Trenējos vārīt olas..." 

       Jau redzējāt dobēs sniegpulkstenītes? Nu, protams, ka redzējāt. Un Hiacintes? Nu, protams, ka neredzējāt. Vienīgi mūsu Hiacinte skrullē matus, piemēra brunčus un cepures, strīdas ar pāragri pamodušos Bizbizmārīti par to pašu mājiņas degšanu un gaida Lieldienas. Netraucēsim viņai! Lai tik pucējas un strīdas! Tiksimies Lieldienās.  

 

2017. gada marts 

       Gaidām pavasari. Gaidām pavasari. Gaidām pavasari. GAIDĀM GAIDĀM GAIDĀM PAVASARI!!!!!!!

JŪS ARĪ?

 

2017. gada februāris 

 

Šī gada kalendārā parādās arvien jauni un jauni ķeksīši un tas mūs patiešām priecē. Uz tikšanos!

                                                   

2017. gada janvāris

Te sals aiz loga jautri sprēgā;

Te šūpolēm kāds jostu sien;

Te jāņuguns pa kalnu lēkā;

Te zelta lapās Miķel's brien.

Un visam cauri dejot, smejot

Un prieku mazās sirdīs lejot,

Pie Jums steidz ciemos putni, zvēri;

Tie- Jūsu PĀRSTEIGUMA TĒLI.

               Radošu, krāsainu, prieka un labas veselības pilnu 2017. gadu!

  

 

 

2016. gada 3. decembrī

Gausi nākse, drīz atnākse

Tie bagāti Ziemassvētki;

Trīs dieniņas, trīs naksniņas

Ies pār kalnu dziedādami.

       Dziesmiņā dziedam, ka tie svētki nāks gausi, kaut gan ir pilnīgi skaidrs, ka par gausumu te nevar būt ne runas. Mūsu zvēri šaudās apkārt, iedegdami Lielās egles, Mūmū ar savu komandu un Pūdeļmeitene ar savējo uzsākušas ziemassvētku izrāžu maratonu un visu mūsu sirdis pilnas aizrautības, gaišuma un prieka; vien mašīnas elš un pūš, ar zināmu saņemšanos pieciešot dekorāciju smagumu un garos ziemīgos ceļus, bet mēs allaž tām atgādinām, ka Latvijas ziemai tieši tādai jāizskatās- baltai, mirdzošai, ar gariem un ziemīgiem ceļiem.

To mēs visiem arī novēlam- baltu, brīnumainu ziemu un priecīgus priecīgus priecīgus Ziemassvētkus!     

   

 

2016. gada oktobris, novembris     

     Nē, nu kaut kas traks... Kas tam laikam lēcies?! Nu jau vairs ne tikai dienas, bet arī nedēļas un mēneši aizskrien kā nebijuši; ja to visu salīdzinātu ar Jamaikas sprinteriem, pēdējos nāktos ierindot gliemežu kategorijā. 

     Vai tas Jums izklausās pazīstami jeb tā ir tikai mūsu problēma?

     Un tie mūsu zvēri...; nez ko tie pie sevis domā; varbūt jūtas izkalpināti un nodzīti pie nabaga. Tāpēc nolēmām, ka tiem, kas  vairāk ņēmušies pa vasaras karstumu un rudens lietavām, šoziem ļausim atpūsties. Līdz ar to solītajai bargajai ziemai, galvenokārt, gatavojas Aitiņa, Vilks, Zilā Govs un hokeja fans Stārķis, Pūdeļmeitene, Kaķupuika, Lapsa, Vārna un Beķeris (protams, krīzes situācijā jebkurš no zvēriem gatavs nākt talkā). Ziemassvētku vecītis gan vēl nav ķēries pie ragavu pārbaudes; vispirms esot jāpadedzina svecītes Lāčplēša dienā, jāpieskata svētku salūts Valsts dzimšanas dienā un tikai tad varēšot sākt ķemmēt bārdu un gludināt tērpu. ''Nevajagot satraukties", viņš saka, "līdz ar decembra sākumu viņš būšot pilnā formā un gatavībā. Lai tik sūtot vēstules; visas vēlmes tikšot izpildītas".

     Nu tad piepildītus un emocionālus Jums visiem šai mēnesī gaidāmos svētkus un tiksimies decembrī. 

    

   

2016. gada 1.septembrī

 

Šurp grāmatas! Uz skolu!

Es būšu teicamnieks.

Tad māmiņai un tētiņam,

Un pašam ar' būs prieks.

       Lai tas mācību gads tā sākas un tā arī turpina aulekšot- vienā vienīgā priekā un lepnumā gan par katru paklausīgu burtu un ciparu, gan par savu varēšanu! Un lai mums kopā daudz brīnišķīgu mirkļu, pēc kuriem visi jutīsimies līksmāki, gudrāki, labāki!

Jūsu Pārsteiguma tēli

 

2016. gada jūlijā, augustā 

Siltu, siltu, jauku, jauku

Dieviņš deva vasariņ;

Dzied putniņi, dzied ganiņi,

Arājiņi gavilē.

     Un mēs, protams, tieši tāpat, kļūstot ar katru stundu pilnāki saules, gaismas, siltuma, prieka un jaunu radošo ideju. Tad vēl- nemitīgi pielabināmies Vēja un Lietus mātēm, lai visās daudzajās brīvdabas izrāžu dienās dekorācijas nespēlētu ķerenēs un neskrietu pa gaisu, izturoties rāmi un piezemēti, lai lietus neizmērcētu ne mūsu zvērus, ne skatītājus un lai ne vieni, ne otri negāztos zemē no karstuma dūrieniem.    

 

 

2016. gada 5. jūnijā

                

Labdien, labdien, labdien!

     Kāda tur vairs rakstīšana, kad saule pielējusi visu, ko vien var pieliet... Un vispār, vai kāds jau sarēķinājis, ka līdz Jāņiem tikai nepilnas trīs nedēļas? Neticat? Labi; skatāmies kalendārā! Nu, ko es Jums teicu! Pēdējais brīdis, lai ķertos pie līgodziesmām, lai dziedātu zināmās un mācītos jaunas. Tieši to arī darām un ceram, ka Jūs arī. Līgo! Līgo! Līgo! Un priecīgus Jāņus!  

 

2016. gada 1. maijs 

        Mūsu zvēriem smalkum smalka vitamīnu kūre; pat tie, kas parasti pieturas pie gaļēdāju tradīcijām, tagad ik dienas metas uz upmalu un grauž zāli, ka šņirkst vien. ATTĪRĪŠANĀS!!!

     Un, nav jau ko slēpt, mums pašiem arīdzan. Nātres un gārsa, pienenes un gaiļpieši... Visu lielā bļodā iekšā, ķiplokotu olīveļļiņu (protams, extra virgine) un citroniņu, jeb reizēm krējumiņu un kefīriņu klāt un uz galda! Mmm... garšīgi... Un kas par enerģiju! Šis tik burvīgais, bet darba pilnais maijs ar ģimeņu, pēc tam bērnu svētkiem, kad izrāde uz izrādes, pasākums uz pasākuma, var sākties bez kādām bažām.    

 

2016. gada 3. aprīlis

                                                       

       ,,Nu tā...! Kārtībā! ", kā saka Beķeris, nolikdams uz galda trešo kliņģeri. Arī "Hūū, svētki izglābti!" aizgājusi tautās. Vienīgais, par ko atkal bijām piemirsuši, parūpēties par fotografēšanu izrāžu laikā. Visādi citādi- tikai prieks un pozitīvas emocijas- gan no pašu, gan skatītāju puses. Nu var atkal mierīgi spēlēt un spēlēt. Un naktīs mierīgi gulēt, ļaujoties sapņiem, kas gan, lielākoties, ap to pašu spēlēšanu vien grozās. Gara jau tā mierīgā gulēšana nebūs; cik tad ilgi vēl līdz lakstīgalām! Un tad, pa starpu pašu spēlēšanai un lakstīgalām, vēl jāpaspēj citu sniegumu izbaudīt: jāpaskatās, ko daugavpilieši maija vidū būs atveduši uz Rīgu; vēlreiz jāaizskrien uz "Pīteru Penu" Dailes teātrī, negausīgi tverot katru fantastiskās Vendijas vārdu un kustību, priecājoties par Skārdulītes pārliecinošo "Stulbais ēzelis" un kopā ar mazajiem saucot, ka ticam laumiņām; vēlreiz jādodas uz Jauno... Ak nē, patiešām ģeniālās "Skolotājs Jāps un klase" atkārtotu skatīšanos laikam nāksies atlikt uz rudeni: nemaz nerunājot par neticami problemātisko tikšanu pie biļetēm, visi turpmākie šī pavasara izrāžu datumi sakrīt ar mūsu pašu izrādēm. Žēl... Patiesībā gribētos skatīties to atkal un atkal- gan tagad, gan nākammēnes, gan atkal rudenī un droši vien arī pēc tam. Lūk, ko nozīmē "ģenialitāte"! Turklāt, tai ir vēl viena papildus funkcija- kad redzi ko tādu, tu iedarbini sevī visus iespējamos motoriņus, pat tos, par kuriem nemaz neesi zinājis, lai tiektos uz pilnību; tikai un vienīgi- uz pilnību. 

2016. gada 1. marts

     Mēģinām, mēģinām, mēģinām, gaidām pavasari un atkal mēģinām... "Kas par desām" savu pirmizrādi jau tikko piedzīvoja; "Izglābtajiem svētkiem" tā vēl tikai priekšā. Katra pirmizrāde- tas ir milzīgs prieks un gandarījums, bet reizē arī bezgalīgas darba stundas, negulētas naktis un satraukumi. Tas pirmais, protams, pārpārēm atsver to otro, bet Jūs jau to ļoti labi zināt, vai ne?

     Kā parasti šai laikā atkal gribam atvainoties visiem saviem uzticīgajiem skatītājiem, kuriem šogad atteicām Lieldienu izrādes, bet tie nu reiz ir svētki, kuru dienu skaits gaužām ierobežots, līdz ar to tikpat ierobežotas mūsu iespējas apciemot visus gribētājus. Neko darīt, tiksimies citā reizē.

     Tagad krāsim sīpolu mizas, audzēsim podos zālīti un gaidīsim to Lielo lielo dienu! Priecīgus svētkus! 

                                                                                    

 

 

  

   2016. gada 1. februāris

   Atcerējāmies dziesmiņu par laupītāju, kas paņem to, ko taupa taupītājs, un sabijāmies. Nē, negaidīsim vairs ne dienu ilgāk! Kur tas dāvanu maiss palika? Tāāā... Bāžam roku iekšā! Hu! Viss kārtībā! Abas jaunās izrādes turpat vien ir - labā omā un pie pilnas veselības, gatavas doties pasaulē. Varam droši rādīt arī otru afišu:

                                                                                                                                            

    ​Kamēr aplūkojat afišu, pačukstēsim, ka nesen nosvinējām savu piekto dzimšanas dienu- ar izrādi, grandiozām rotaļām, saviesīgu tusēšanu, īpašo uguns kliņģeri. Burvīgs tāds piecgadnieka vecums- vismaz mums pašiem tā šķiet; autiņi un knupīši jau tālā pagātnē, bet bezbēdību un prieku neviena skola vēl nav paguvusi apcirpt. Novēlam paši sev, lai arī nākamajās jubilejās mēs justos tikpat labi- pilni spara, smieklu un radošu ideju.

       

        ​ 

 

 

2016. gada 3. janvāris

     Klāt ir... Pat pirmās dienas tajā jau aizvadītas- lielākoties, ēdot un gulšņājot, nevarot vien atgūties pēc decembra trakā un vienlaikus lieliskā maratona. Bet tā vien izskatās, ka jaunām idejām uz nogurumu nospļauties; ne sauktas, ne aicinātas tās jau šaudās pa galvu- šurp turp, šurp turp... Par tām gan, protams, tagad nerunāsim, jo, kā jau decembrī solījām, Jums atliktais Jaungada dāvanu maiss pavisam pilns; tajā kā nepacietīgi un neiebraukti kumeļi dīžājas divas jaunas izrādes. Vai gribat abas afišas tūlīt jeb vienu pataupīsim februāra ziņu izlaidumam? Pataupīsim- labi!?  

     Un, tātad,

                                                

 

2015. gada 2. decembris

                                                                                             

 

Ne ar sniegiem, ne ar saliem, 

Vien ar izbraukumiem gariem

Decembris ir klāt kā likts-  

Slēpes cilā Stārķis pikts. 

     Mūsu Stārķim ar to laiku kā neveicas, tā neveicas; cerības uz sniegotu novembri atkal izrādījušās veltas. Nav bijis, kur atrādīt ne smalko šalli, ne stilīgo frizūru, ne firmīgos slaloma zābakus. Nabags cieši jo cieši bija nolēmis šoziem iesaistīties aktīvajā sportā, tiesa- ne Rīgas Dinamo sastāvā (tur, gar tiem bortiem sitoties, varot vien aplauzīt knābi), bet plašajās, sniegotajās kalnu trasēs.

     Nu jau vairs nekā. Pat, ja drīzumā arī uzsnigtu, izbraukumi kopā ar Mūmū paņems visus viņa spēkus un enerģiju. Jā, tā nu tas ir noticis- kamēr ņēmāmies ar jaunajām izrādēm, decembra kalendārs jau bija stāvgrūdām aizpildījies ar Mūmū ziemassvētkiem, ar Brīnumiem, kas brīnumu galā, un arīdzan ne mazāk brīnumaino Notikumu dārzā. Tā nu nolēmām abas jau gandrīz gatavās jaunās izrādes atstāt 2016. gadam paredzētajā dāvanu maisā. Sajūta patiesībā nemaz nav slikta- gaidīt jaunu gadu ar bagātu, savlaicīgi pielocītu pūru.

     Vēlam Jums visiem baltus, siltus, priecīgus Ziemassvētkus! Jaunajā gadā veselību, mīlestību, pārticību un nebeidzamu drosmi uzdrošināties! 

  

 

 

2015. gada 3. novembris

,Mārtiņš brauca ziemas ceļu, 

   Mīkstu sniegu putināj'; 

   Mīkstu sniegu putināja, 

   Rudzu lauku sargādams. 

       Nu- sniegu līdz Mārtiņiem mums diez vai izdosies sagaidīt, bet krietni samīnusotas naksniņas jau pasen sadzinušas istabā bagātīgi ziedošās puķes no balkoniem. Sēžam tādā dendrārijā, kas uz mums dusmojas par iztrūkstošo saulīti, un staipām kalendāru visos iespējamos virzienos, lai rastu maksimāli labākos risinājumus Jūsu Ziemassvētku vēlmēm un iecerēm. Un, protams, joprojām turpinām darbu pie jaunajām izrādēm; gaidām pēdējos labojumus no skaņu studijas, tērpu māksliniekiem un dekoratoriem, lai (cerams, uz mēneša beigām) parādītu Jums jaunās izrādes "Hūūū; svētki izglābti" afišu. Un vēl... Zināt, ko darām vēl un iesakām darīt visiem? Pārlūkojam savus skapjus, pagrabus un bēniņus, paturot prātā, ka Mārtiņi nu reiz ir tas brīdis, ar kuru mūsu zemītē sākas ķekatu (budēļu, čigānu, vecīšu utt.) laiks.  

 

2